Rezultati, tablice, transferi...
Lige Petice
Blog - rujan 2008
nedjelja, rujan 28, 2008

U prvoj nedjeljnoj utakmici 6. kola engleskog nogometnog prvenstva, Portsmouth je na Fratton Parku pobijedio Tottenham s 2:0.

Tottenham niti u šestom prvenstvenom nastupu nije stigao do prve pobjede. Štoviše, pretrpio je četvri poraz te ostao prikovan za dno ljestvice. Spursi su se nadali da će ih gostujuća pobjeda kod Newcastlea 2:1 u Carling Cupu pokrenuti i prema boljim izdanjima u Premiershipu, ali zasad ništa od toga.

Vedran Ćorluka odigrao je svih 90 minuta za goste, dok je Luka Modrić cijeli susret prosjedio na klupi za pričuve. Kod domaćina, dakako, još uvijek u konkurenciji za sastav nema Nike Kranjčara. Ćorluka je bio jedan od nešto boljih igrača u gostujućem sastavu, čak je i od posjetitelja BBC-jeve web stranice dobio najbolji prosjek ocjena kod gostiju neposredno nakon susreta, malo ispod šestice.

Domaćin je poveo u 32. minuti iz jedanaesterca dosuđenog zbog igranja rukom Jermainea Jenasa u svom kaznenom prostoru. Siguran s bijele točke bio je Jermain Defoe. Konačnih 2-0 postavio je Peter Crouch u 68. minuti. Traoreov udarac vratar gostiju Gomes odbio je ravno na glavu Crouchu koji je poentirao za potvrdu pobjede svog sastava. U 88. minuti je Portsmouthov francuski reprezentativac Lassana Diarra zaradio crveni karton zbog grubog prekršaja na Assou-Ekottu.

Portsmouth je nakon dva teška poraza, od Manchester Cityja 6:0 u prošlom kolu Premiershipa, te od Chelseaja kod kuće 4:0 ovoga tjedna u Carling Cupu, osvojio važna tri boda za podizanje raspoloženja i popravak bilance na ljestvici. ''Mornari'' sada imaju 9 bodova, odnosno tri pobjede i tri poraza.

Index.hr/sport

nogomet5 @ 19:37 |Komentiraj | Komentari: 5 | Prikaži komentare
Hajduk je nakon pobjede u Maksimiru na Poljud došlo pozdraviti više od 8000 gledatelja. U takvom ambijentu od Bijelih se očekivala samo pobjeda. Međutim, prvo poluvrijeme donijelo je potpuno drugačiju sliku jer su gosti na odmor otišli s vodstvom od 3:2. Vučevićeve najave o identičnoj postavi kao u susretu s Dinamom, pokvarila je temperatura Josipa Skoke čime je u prvi plan izbio Marijan Buljat.

Sve do 16. minute igralo se jako sporo i nepovezano, a Hajduk je krenuo dosta opušteno, čime je omogućio gostima da dođu do prvog vodstva.Na lijevoj strani Grgurović je sjajno reagirao u situaciji kad je Bartolović izgubio loptu, ušao je u šesnaesterac i prizemno dodao Guliću na petercu kojem nije bilo teško pogoditi praznu mrežu iza nemoćnog Subašića. Nikolu Kalinića čuvala su dvojica gostujućih igrača, pa se u prvoj prilici našao tek u 27. minuti. Tada je gotovo siguran pogodak nakon udarca Kalinića sa 15-ak metata, koji je zaobišao i Brašnića, spasio Damir Krznar izbijanjem lopte s gol-crte Interova gola. U kontranapadu Hajduk je riskirao minutu nakon prilike Nikole Kaliniće kada Gulić je neometano ušao pred Subašića koji je pak odličnom reakcijom spriječio priliku za pogodak i povećanje vodstva gostiju. Kako ništa nije polazilo za nogom Vučevićevim izabranicima potvrdila je 35. minuta kada su ponovno morali vaditi loptu iz vlastite mreže.

Nakon još jedne polukontre gostiju Batarelo se našao u prilici i neometano šutirao sa 18 metara. Sjajan prizeman udarac završio je na desnoj vratnici od koje se odbija iza leđa Subašića što je gostima donijelo novo slavlje. Nakon dugo vremena začuli su se i prvi zvižduci s tribina koji su očito probudili Bijele jer su u 37. minuti stigli do smanjenja Interova vodstva. Kukec je u 16-ercu srušio Strinića, a sudac Marić nije se dvoumio pokazati na bijelu točku. Najbolji Hajdukov strijelac Nikola Kalinić u takvim prilikama rijetko griješi, pa je njegov precizan udarac sa 11 metara donio smanjenje rezultata 1:2. Kada je Hajduk konačno započeo s boljom igrom, dogodila se nova nezgoda. Andrić je neoprezno srušio Sivonjića u šesnaestercu, sudac Marić je bio u neposrednoj blizini i dosudio najstrožu kaznu za gostujuću momčad. Gulić s bijele točke puca, Subašić sjajnom paradom brani udarac koji se odbija na noge Gulića koji u 42. minuti postiže novi pogodak za 3:1 vodstvo Intera na Poljudu. Samo minutu kasnije ponovno je Marić pokazao na bijelu točku, a siguran realizator bio je kalinić za 2-3.

Nije bilo teško predvidjeti da će u nastavku Inter pokušati sačuvati minimalno vodstvo iz prvog dijela. Gotovo svi igrači trenera Bračuna orijentirali su se na laganu defenzivu čekajući priliku za eventualnu pogreškom Bijelih. U 47. minuti Poljud je na noge podigao slobodan udarac Ibričića s ruba šesnaesterca nakon prekršaja nad Tičinovićem. Nakon toga i Rubil je sjajnom akcijom u kojoj je nanizao nekoliko igrača servirao loptu ušavši u šesnaesterac za Nikolu Kalinića. U novoj prilici najboljeg hajdukovog napadača odlično je reagirala obrana gostiju koja blokira jedinu pravu priliku početkom nastavka.

Trener Hajduka Vučević reagirao je u 57. minuti kada je Marijana Buljata zamijenio Maločom što je donijelo i promjenu u formaciji u kojoj se Srđan Andrić ponovo vratio u sredinu napada. Puno neraspoloženih igrača Hajduka povećavalo je šanse da Inter s Poljuda odnese sva tri boda. Nervoza i napetost donijeli su brojne pogreške u igri Hajduka, bez prave akcije koja bi donijela priželjkivano poravnanje rezultata. U jednoj takvoj našao se i Mirko Oremuš u 74. minuti, ali je loš i neprecizan udarac završio visoko iznad vratnice Intera. Mladi napadač imao je priliku utakmice u kojoj je morao puno bolje reagirati. Srećom za Bijele, agilni Drago Gabrić u 79. minuti sjajnim centaršutom s desne strane pogađa Srđana Andrića koji glavom zakucava za konačno poravnanje rezultata i potvrdu teško osvojenog boda.

nogomet5 @ 19:35 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
U subotnjim utakmicama 5. kola Primere velika drama. Najzanimljiviji susret bio je gradski derbi u Barceloni gdje su se sastali Espanyol i Barcelona. Završilo je 2:1 za Barcu, ali uz velike kontroverze...

Espanyol je poveo golom Cora u 19. minuti, a od 47. minute igrao je bez isključenog Nenea. No, drama je uslijedila od 70. minute nadalje. Navijači Barcelone su na tribinu s domaćim tifozima bacili baklje, što je toliko razljutilo ljubitelje Espanyola, da su probili zaštitnu ogradu i utrčali na teren.

Morala je intervenirati policija, a prekid je trajao 10-ak minuta. Kada se sve smirilo Barca je uspjela prvo izjednačiti preko Henryja u 75. minuti, da bi u sudačkoj nadoknadi, koja se odužila na 14 minuta, stigla do pobjede pogotkom Messija iz nepostojećeg 11-erca nad Eto’om.

Madridski Real je ostvario i četvrtu pobjedu nakon pogotka Van Nistelrooyja za 2-1 kod Betisa u prvoj minuti sudačke nadoknade. Real je pobijedio nakon što je potpuno dominirao u prvom poluvremenu i nakon njega trebao voditi s nekoliko pogodaka razlike. No, sjajni vratar domaćina Casto je primio samo jedan pogodak (Heinze u 18. minuti) te je tako zadržao svoju momčad u igri za bodovima.

Utakmica se okrenula u u 54. minuti kada je start Marcela sudac okarakterizirao kao jedanaesterac, a uz to je igrač Reala dobio crveni karton. Sergio Garcia je iz drugog pokušaja svladao Casillasa za 1-1 te je nakon toga bolja momčad na travnjaku bio Betis. Igrački su se na travnjaku izjednačili u 81. minuti kada je taj isti Sergio Garcia zbog povlačenja Drenthea dobio crveni karton, a u prvoj minuti sudačke nadoknade, na asistenciju Robbena, Ruud van Nistelrooy je svladao vratara Betisa i smjestio loptu u suprotni kut za 2-1 pobjedu Reala. Posljednjih četrnaest minuta je za domaćina odigrao hrvatski reprezentativac Marko Babić.

U drugom ogledu je Villarreal u gostima svladao Sporting Gijon 1-0 što je Sportingu i peti poraz ove sezone. Hrvatski nogometaš Mate Bilić je odigrao cijelu utakmicu (uz žuti karton) te je bio središnja figura utakmice. Naime, Bilić je imao četiri idealne prilike za pogodak (tri u prvom poluvremenu), ali niti jednom nije uspio svladati Lopeza. Zato je s druge strane bio precizan Rossi koji je u 64. minuti pogotkom donio gostima sva tri boda.

nogomet5 @ 14:42 |Komentiraj | Komentari: 0
Peto kolo talijanske Serie A donosi veliki gradski derbi između Intera i Milana. Popularni 'derbi della Madonnina' jedan je od najpopularnijih gradskih derbija na svijetu, jedna od utakmica u kojoj navijači gotovo nikada nisu bili razočarani prikazanim na terenu.

Inter ovu utakmicu dočekuje kao lider sa 10 osvojenih bodova, dok probuđeni Milan traži treću uzastopnu pobjedu u Serie A, četvrtu ukupno, s obzirom da su u Kupu UEFA savladali ekipu Zuricha.

Rossoneri bi pobjedom došli na svega bod zaostatka za aktualnim prvakom Italije i sigurno je da motiva neće nedostajati. Inter u ovu utakmicu ulazi bez ozlijeđenog Luisa Jimeneza, Waltera Samuela, Maxwella, te Luisa Figa, dok je Sulley Muntari suspendiran.

S druge strane, ni Milan u derbi neće biti u mogućnosti istrčati u najjačem sastavu, s obzirom da su ključni igrači, poput Alessandra Neste, Andrea Pirla, Filippa Inzaghija, te u posljednje vrijeme sjajnog Marca Boriella, povrijeđeni. Trener sa najdužim stažem u Serie A, Carlo Ancelotti, neće moći računati ni na novopridošlog švicarskog reprezentativca Philippa Senderosa.

Igrači na koje treba obratiti pažnju su svakako tek oporavljeni Brazilac Kaká s jedne strane i Zlatan Ibrahimović s druge. Međutim, u momčad Milana vratio se i Andriy Shevchenko, igrač koji je u prošlosti bio više nego koban za Internazionale, a motiv više će mu predstavljati i Jose Mourinho, kod kojeg je bio u nemilosti dok je igrao u dresu Chelsea. Mlada zvijezda Milana Alexandre Pato nalazi se u sjajnoj formi i vjerovatno će početi utakmicu od prve minute. Zlatan Ibrahimović i Julio Cruz zadavali su probleme Milanovoj odbrani proteklih sezona, a ovo je utakmica u kojoj je i Marco Materazzi uvijek igrao na vrhunskom nivou.

Carlo Ancelotti je na subotnjoj pres konferenciji objavio da će sasvim sigurno na teren istrčati sljedećih osam igrača: Abbiati, Zambrotta, Maldini, Kaladze, Jankulovski, Gattuso i Kakŕ, dok je Jose Mourinho odbio otkriti formaciju za derbi, ali je govorio o Andriyu Shevchenku i Ricardu Kaki: "Sjećam se da sam upoznao Kaku u Monte Carlu kada je tek došao u Milan, ali nije još uvijek dobijao priliku za igru. Upoznao nas je Rivaldo. Od tog dana Kaká je strašno napredovao, te je osvojio i Zlatnu loptu. Kaká je igrač kojem se divim, Milan je ekipa koju izuzetno poštujem, iako sam se suočio sa njima svega par puta kao trener. Radi se o uzajamnom poštovanju. Andriy Shevchenko je jedan od najboljih igrača na svijetu, osvojio je Zlatnu loptu i ima strašnu napadačku statistiku iza sebe i u Italiji i u Europi. U Engleskoj se uz tri različita trenera nije uspio snaći, na Otoku mu je falilo nešto što ima samo Milan. Vidio sam ga i mislim da će se vratiti u onu staru formu, u Milanu je definitivno nešto što ga čini sretnim. Mislim da će se vratiti onaj veliki Andriy Shevchenko kojem smo se svi divili godinama prije dolaska u Chelsea."

Carlo Ancelotti je također dao kratak komentar o situaciji u Interu i Joseu Mourinhu: "Mourinho je sposoban trener, koji je za kratko vrijeme u Interu pokazao svoje kvalitete. Ne smatram da je iritantna osoba. Interova snaga leži u Zlatanu Ibrahimoviću, ovo nije Inter Roberta Mancinija, nogometna filozofija se promjenila dolaskom Portugalca."

Napomenimo i da je prvi susret ovih dvaju ekipa odigran prije sto godina - 1908. Tada je MIlan pobijedio 2:1.
nogomet5 @ 13:39 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
subota, rujan 27, 2008
Izbornik smatra da je FIFA drakonskom kaznom opravdala dvojbenu sučevu odluku o isključenju. Slaven Bilić je zgranut: "Kazna je, bez diplomatskog uvijanja, previsoka, čak šokantna! De facto je Robiju zaključena reprezentativna karijera, zbog starta koji, kada nema krvi, ne mora biti niti prekršaj. Nitko ne negira činjenicu da je Joe Cole pretrpio ozljedu, no u Kovačevu startu nije bilo nikakve namjere, što je FIFA-ina komisija morala prepoznati..."

Bilić je nastavio sipati ogorčenje:
"Mi smo 5. na FIFA-inoj ljestvici, ali samo na terenu. Izvan njega i po utjecaju smo daleko iza... Schweinsteiger je dobio jednu utakmicu za namjerno udaranje Jerka Leke na EURU, ali to je ta razlika između velikih i malih. "

Kao pravi vođa Bilić je poručio svom najvažnijem obrambenom igraču da se ne predaje: "Robiju je sada najteže, no treba znati da ima apsolutnu podršku sviju nas, čekali bismo ga da je kažnjen i sa 100 utakmica, ali vjerujemo kako će HNS poduzeti sve da se kazna smanji" – rekao je Bilić.
nogomet5 @ 19:51 |Komentiraj | Komentari: 0
I Michel Platini, predsjednik Europske nogometne federacije (UEFA), smatra FIFA-inu kaznu HNS-u zbog rasističkog vrijeđanja Emilea Heskeyja smiješnom.

"Moramo se daleko čvršće obračunati s pojavom rasizma na stadionima umjesto nadati se i čekati da se problem riješi sam od sebe "– komentirao je Platini u Bordeauxu, gdje je zasjedao UEFA-in Izvršni odbor.

Svjetska je nogometna federacija HNS kaznila s 19.000 eura kazne zbog ksenofobičnog skandiranja dijela hrvatskih navijača spram engleskog reprezentativca tijekom zagrebačke kvalifikacijske utakmice za SP 2010. godine između Hrvatske i Engleske.

nogomet5 @ 19:50 |Komentiraj | Komentari: 0
Nakon danas odigranih utakmica osmog kola Premier lige BiH, Hrvatski športski klub Zrinjski Mostar zasjeo je na čelo prvenstvene ljestvice, iako momčad ima, kao i NK Široki Brijeg utakmicu manje od ostalih. Od sedam utakmica ekipa Dragana Perića ima 6 pobjeda, uz jedan poraz, onaj od Sarajeva na Koševu.

Danas je Zrinjski napravio fantastičan
preokret u Laktašima gdje je golovima u 90. i 94. zaostatak od 3:2 preokrenula u svoju pobjedu od 4:3. Rani gol za domaćine postiže Leonid Ćorić, da bi na samom početku drugog poluvremena Senad Mujić povećao vodstvo.

Međutim, golom Miomira Vukovića Mostarci prvo smanjuju, a malo zatim i gube prednost kada Darko Ljubojević Darko Ljubojević primorava golmana Melhera da po treći puta vadi loptu iz svoje mreže.

Iako se činilo da će se ovim rezulta
tom završiti susret, tri minute prije kraja gosti su došli do novog smanjenja rezultata kada na gol zaostatka smanjuje Velibor Đurić. Potom Stojanović prvo u 90. minuti pogadio za 3:3, a tačku na "i" stavlio je ponovo Đurić svojim drugim golom u 94. minuti!

Široki Brijeg remizirao u Gradačcu 0:0 sa Zvijezdom. Posušje sutra ugošćuje FK Slavija Istočno Sarajevo.

Laktaši - Zrinjski 3:4

1:0 Ćorić (3), 2:0 Mujić (47), 2:1 Vuković (65), 3:1 Ljubojević (75), 3:2 Đurić (87), 3:3 Stojanović (90), 3:4 Đurić (90)

LAKTAŠI - Gradski stadion. Gledalaca 1.500. Žuti kartoni: Ž. Milošević, Jugo (Laktaši), Vuković, Ivanković (Zrinjski).
LAKTAŠI: Babalj, Ljubojević, Ž. Milošević, Ćorić, Jugo, Stjepanović, Bajić/od 85. Mirković/, Mikić/od 70. Stanojević/, Mujić, Drljača, Hodžić. Trener: Slobodan Kustudić.
ZRINJSKI: Melher, Šakić, Nikolić, Musa/od 46. Stojanović, Žuržinov, Ivanković, Žižović, Kordić/od 46. Vuković/, Đurić, Zadro/od 70. Sušić/, Aničić. Trener: Dragan Jović.

PAROVI 9. KOLA
Parovi 9. kola (4. i 5. oktobar) Široki Brijeg - Travnik, Slavija - Zvijezda, Zrinjski - Željezničar, Čelik - Posušje, Leotar - Modriča Maxima, Borac - Velež, Orašje - Laktaši, Sarajevo - Sloboda.

nogomet5 @ 19:41 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
Za trenera Dinama nema težega iskušenja od Koprivnice. Prije tri godine ovdje su modri izbačeni u Ligu za ostanak pa je odletio tadašnji trener Lončarević, a prošle jeseni Ivankovićeva momčad ovdje je nokautirana 5:2. Bila je to posljednja Profesorova utakmica na Dinamovoj klupi u prvome mandatu. Ništa bolje Zagrepčani nisu izgledali niti u prvome poluvremenu derbija. Bilo je to novih groznih Dinamovih 45 minuta i nova rapsodija slavenaša.

Bojan Vručina, u ovom času bolji napadač od svih Dinamovih vedeta, u 22. minuti izveo je rijetko viđen slalom kroz obranu gostiju i ljevicom pogodio u malu mrežu za 1:0. Lakoćom se oslobodio Chage i Mikića, potom opalio lažnjak Drpiću i hladnokrvno matirao frustriranoga Butinu. Nevjerojatna nemoć obrane, reakcije Vručininih pratitelja izgledale su kao veteranske, potpuna blamaža skupocjenih zvijezda...

Dinamo je u prvome dijelu izveo dvije dobre akcije i u njima je stopostotni učinak imao Tadić, naime obje je majstorski upropastio. U 25. minuti bio je u stopostotnoj šansi i iskosa sa 12-13 metara pucao pokraj gola, a nedugo poslije nije uspio primiriti upotrebljivu Sammirovu loptu.

Ivanković je u 34. minuti neočekivano mijenjao Chagu i uveo Carlosa, a krajem prvoga dijela donio je najtežu odluku ove jeseni - uveo je Šokotu nakon ozljede Lovrena. Centarfor koji zarađuje gotovo milijun eura dobio je prve službene minute u 9. kolu.

Slaven Belupo imao je meč-loptu u 40. minuti. Čaval je izbjegao zaleđe i iskosa pojurio prema Butini, ali Dinamov vratar sjajnom je intervencijom spasio najgore. Dinamo u prvom poluvremenu nije uputio niti jedan udarac u okvir Slavenovih vrata.

Na izlasku s travnjaka kratko se u mikrofon HTV-a oglasio Mihael Mikić.

"Teško je. Učinit ćemo sve kako bismo preokrenuli rezultat. Na žalost, Mikić je u drugome dijelu participirao samo 17 minuta. Bez razloga je sapleo Vručinu bez loptu i dobio crveni karton. Ova odluka izazvala je velike prosvjede na Dinamovoj klupi, opravdano jer Vručina je pao kao da ga je pogodio rafal, a u Mikićevom startu nije bilo ni trunke grubosti."

Dinamo je u 70. minuti mogao izjednačiti, ali Tadić je ovoga puta bio prespor na idealno Sammirovo dodavanje. Iako, reakcija vratara Rodića bila je izvrsna.

U 83. minuti odluka: Vručina u kontri i još jednom sigurna realizacija - 2:0.

Dinamo je tako opet ostao praznih ruku u Koprivnici i u sumornom raspoloženju odlazi u Prag na uzvrat sa Spartom. Modri u posljednje tri utakmice nisu postigli pogodak (Sparta, Hajduk, Slaven Belupo), a ako dodamo i remi sa Zagrebom (2:2), ovo je četvrta uzastopna Ivankovićeva utakmica bez pobjede.

Mile Petković opet se pokazao kao noćna mora za Dinamo jer ih je u sezoni 2004./2005. sa Zagrebom pobijedio u sve tri utakmice. Koprivnički je strateg očitao lekciju Ivankoviću.

nogomet5 @ 19:01 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
Igraci Kölna slave pobjedu!
Schalke je u petak doživio prvi ovosezonski poraz. Bolji od njih bili nogometaši Kölna koji su sasvim zasluženo slavili 1:0.

Pred raspjevanih 50.000 gledatelja na rasprodanom Rhein Energie Stadionu. Igrači nekada slavnog kluba iz četvrtog po broju stanovnika grada u Njemačkoj mogli su i rezultatski potpuno slomiti Schalke da su Vučičević i Novakovič iskoristili stopostotne prilike.

Ivan Rakitić igrao je prvih 45 minuta.

Bayern je danas drugi put uzastopno izgubio. Ovaj put ekipu Jürgena Klinsmanna porazio je Hannover. Jedini pogodak na utakmici postigao je Huszti iz slobodnog udarca.

Čini se da Bayern ove godine neće opet protutnjati Bundesligom kao prošle godine unatoč takvim najavama Klinsmanna i direktora Hoenessa.

HSV je kod kuće svladao Mönchengladbach s 1:0, a jedini pogodak na utakmici djelo je hrvatskog reprezentativca, Mladena Petrića. Gol je postigao glavom nakon gužve u 11. minuti susreta.

Borussia iz Dortmunda upisala je prvu ovosezonsku domaću pobjedu. Žrtva je bio Stuttgart kojega je momčad Juergena Kloppa svladala s visokih 3:0. Pogotke za crno-žute postigli su Hajnal, Santana i Frei. Robert Kovač nije bio u konkurenciji zbog ozljede.

Hertha je kod kuće izgubila od Cottbusa 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Srbin Branko Jelić u 13. minuti.

Bayer Leverkusen je zauzeo drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici pobijedivši Bochum u gostima 2:3.  Iako rezultat govori da je možda bilo gusto, daleko od toga. Arturo Vidal doveo je goste nakon 6 minuta u vodstvo. Renato Augusto u 21. minuti fantastičnim je golom povisio na 2:0. Treći gol Apotekara djelo je najboljeg strijelca lige, Patricka Helmesa. Poraz su pred kraj utakmice ublažili Stanislav Šestak u 79. i Sinan Kaloglu u 81. minuti. Bochumov Anthar Yahia u 84. minuti zaradio je zbog grube igre crveni karton.

U najuzbudljivoj utakmici kola, onoj između Werdera i Hoffenheima, palo je čak devet golova. Na kraju je Werder pobijedio 5:4.

Werder je poveo već u 8. minuti, strijelac Mesut Özil. Hoffenheim je izjednačio u 15. minuti preko Dembe Ba, no Zeleni su već 16. minuti opet poveli golom Claudia Pizarra. Na visokih 4:1 povisili su Diego i Aaron Hunt. Sejad Salihović, Vedad Ibišević i Martin Compper ponovno su stavili stvari na svoje mjesto. Ipak, Werder je uspio doći do pobjede golomMesuta Özila u 81. minuti.
nogomet5 @ 18:47 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, rujan 20, 2008
Iza nas je europski tjedan u kojemu su svi španjolski predstavnici zadovoljili. Osim Hajdukovog krvnika. Deportivo se žestoko osramotio izgubivši u Bergenu od slabašnog Branna. Osobito se Atletico predstavio u sjajnom svjetlu. Los Colchoneros su u Eindhovenu porazili domaći PSV s 0:3. Barcelona je na Camp Nou pobijedila lisabonski Sporting dok je Real svladao bjeloruski BATE.

Trenutno vodeća momčad na ljestvici, Espanyol Barcelona, ugošćuje Getafe. Espanyol je u prva dva kola skupio 6 bodova dvama pobjedama od 1:0 čime su ostali jedina momčad s maksimalnim brojem bodova. Barcelona gostuje kod Sportinga u Gijonu za koji je Mate Bilić u dosadašnje dvije utakmice zabio 3 gola i time najbolji strijelac Primere. Sporting je još bez bodova, a i ovaj bi put mogli ostati bez bova iako se mnogi pitaju je li Barceina momčad s Hlebom, Keitom, Alvesom i zrelim Krkićem jača od one s Ronaldinhom, Decom i nadarenim Giovanijem. Momčad Josepa Guardiole nije dobre krenula u novu sezonu Primere. U prvom su kolu Katalonci izgubili u Numanciji, a u drugom su remizirali s Racingom. Sve su žešće kritike na račun Guardiole, no ovih se dana oglasio slavni Johann Cruyff koji je odlučio dati podršku mladom treneru kazavši kako s njim treba imati strpljenje: "Rezultati će već doći."

Real Madrid ide u goste Santanderu. Real se baš i nije proslavio igrom u srijedu kada je Kraljevski klub pobijedio najveće iznenađenje ovogodišnje LIge prvaka, BATE Borisov. I iako su Bjelorusi primili dva pogotka, Bernd Schuster nije bio zadovoljan prikazanim: "Bolja bi nas momčad znala kazniti." - bio je nakon utakmice ljut Nijemac.Racing ima dva boda, Real tri.
Ovog se vikenda i najljući gradski derbi Španjolske.

Na Guadalquiviru se sastaju Betis i Sevilla. Betis Marka Babića zasad ima samo jedan bod, Sevilla četiri. Ekipa Manola Jimeneza prvu je pobjedu ubilježila proteklog vikenda pobijedivši na Sanchez Pizjuanu Sporting 4:3.

Od ostalih dvoboja valja još izdvojiti susret Villarreala i Numacije te Atletica i Recreativa iz Huelve.

petak, rujan 19, 2008
Prvo kolo Kupa UEFA donijelo je Slaven Belupu jakog protivnika, moskovski CSKA. Mali gradski stadion u Koprivnici jučer je bio pun, 4000 gledatelja natiskalo se da vidi utakmicu malog Slavena protiv jakih Rusa. I zaista je šteta što Slaven nije uspio osvojiti barem bod. Naime, Podravci su tijekom cijelog susreta bili u najmanju ruku ravnopravni s bivšom ekipom Ivice Olića. A i imali su dugo vodstvo. Jurić je u 43. minuti pogodio za 1:0, a Akinfeeva je spašavala i greda. U drugom se dijelu nastavila dobra igra momčadi Mile Petkovića. I iako Farmaceuti imaju talentiranu i motiviranu ekipu, nemaju europskog iskustvo. Nakon odlične igre iduge dominacije, propuštenih prilika uslijedila je kazna. Nakon što su zadnjih dvadesetak minuta počeli zatvarati utakmicu, Rusi su preuzeli inicijativu dok se Slaven zatvorio u svojih 16 metara. Prvi dio velikog preokreta dogdio se u 82. minuti kada je Vagner Love na asistenciju Berezuckog izjednačio, a konačnih 2:1 1,71 metara visoki Brazilac iz Rio de Janeira postavio je pogodivši s bijele točke u 91. minuti.

Dinamo je s druge strane odigrao slabu utakmicu ne iskoristivši slabosti praške Sparte koja se postavila zatvoreno, branila se devetoricom, a Zagrepčani nikako nisu našli odgovor na takvu obranu. Iako su igrali mnogo bolje i imali puno više prilika nego što je to u svom komentaru prikazao u HRT-ov komentator Ivica Blažičko.

U prvom poluvremenu Češi su tek jednom zaprijetili preko Slepičke. U tom je periodu Dinamo nekoliko puta lijepo kombinirao kroz sredinu preko Sammira i Moralesa. Imali su dinamovci i jednu dobru priliku iz kornera, no Drpić nije dobro zahvatio loptu. Jednom je lijepo priprijetio i Mandžukić, Mikić je ubacio Spartin vratar Kozačik je krivo procijenio putanju lopte te je došla na glavu Mandžukić koji je ne vidjevši istrčalog Kozačika s najboljim namjerama dao povratnu loptu na peterac, ali ondje nije bilo nikoga.

U drugom poluvremenu ni Butina ni Kozačik nisu imali previše posla, ali je zato Spartina obrana bila na mukama s Moralesom, Mandžukićem i vrlo raspoloženim Ibáñezom. Pred kraj utakmice Mikić je dobio loptu na petercu, no nije uspio dobro zahvatiti loptu i nije uputio ni pravi udarac. Ovakvom igrom Dinamo može do Uefina Kupa.
nogomet5 @ 15:36 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
utorak, rujan 9, 2008

John Terry: Utakmica s Hrvatskom je najveća u mojoj reprezentativnoj karijeriKapetan engleske reprezentacije koji će svoje igrače sutra povesti u pakao Maksimira nije skrivao koliko je impresioniran gostovanjem u gradu i na stadionu koji mu je ostao u jako lošem sjećanju.

Johnu Terryju je Zagreb sigurno najomraženiji grad poslije Moskve. U ruskom glavnom gradu je promašio odlučujući penal u finalu Lige prvaka, a Zagreb pamti po sramotnoj igri i porazu reprezentacije od razigrane Bilićeve Hrvatske.

Kapetan Chelsea i engleske reprezentacije se našao na udaru engleskih kolega koji su mu postavili sljedeća pitanja:

"Kako vi kao multimilijunaši možete pogledati u oči navijačima koji vas prate na drugi kraj Europe a vi im se "odužite" onako mizernom igrom?"

"Kako tumačite da je prije dvije godine s vama u Zagreb doputovalo šest tisuća navijača, a sad će ih biti duplo manje?"

"Nema sumnje da smo razočarali u Zagrebu, a ni ulazak u kvalifikacije nije onakav kakav bi trebao biti. Međutim navijačima mogu obećati da ćemo ovaj put igrati puno bolje nego prije. Koliko god respektiramo hrvatsku momčad, ne dolazimo ovdje potpisati predaju. Znam da navijači izdvajaju jako puno za gostovanja reprezentacije", rekao je čovjek koji tjedno zarađuje milijun i tristo tisuća kuna.

Terry, prekaljeni internacionalac, sa desecima utakmica u Europi je, kao i svi Englezi, zadivljen atmosferom na Maksimiru.

"Znamo da nas čeka neprijateljsko okružje i navijači koji će nositi odličnu Hrvatsku", misli Terry.

Upitan je li mu utakmica s Hrvatskom najveća u internacionalnoj karijeri, Terry je bez razmišljanja odgovorio:

"Svakako, ponosan sam što ću sutra povesti svoje suigrače na utakmicu protiv tako uglednog protivnika", zaključio je engleski reprezentativac.

nogomet5 @ 19:44 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare