Rezultati, tablice, transferi...
Lige Petice
Blog - travanj 2008
četvrtak, travanj 17, 2008
Andre Mijatović udaljio je Bayer 04 Leverkusen od mjesta koja vode u Ligu Prvaka. On je bio jedini strijelac na utakmici njegove Arminije u 29. kolu Bundeslige čime je Arminiju izveo iz zone ispadanja. Ekipa iz Bielefelda je sada 15. na ljestvici te ima jedan bod više od Duisburga. Zabio je u 55. minuti glavom nakon ubačaja Marxa. U 81. minuti bivši stoper Dinama i Rijeke mogao je postati dvostruki strijelac, no njegov udarac s 11 metara otišao je pored lijeve vratnice.

Bayern je svladao Frankfurt u gostima s 1:3. Iako su gubili 1:0, uspjeli su se vratiti pogocima Daniela van Buytena i Luce Tonija, najboljeg strijelca Bundeslige (20).Time su se Bavarci osvetili za dramu koju su njihovim navijačima priuštili Eintrachtovci u prvoj utakmici na Allianz Areni. Na toj je utakmici Bayern uputio 38 udaraca prema vratima Frankfurta, no nijedan nije odsjeo iza Oke Nikolova.

Aktualni prvak Stuttgart je bez većih poteškoća slavio na domaćem terenu protiv gostiju iz Nuernberga s 3:0. Iako su igrali bez Marija Gomeza, Thomasa Hitzelspergera i Samija Khedire (sva trojica njemaćki reprezentativci), pred 45.000 nazočnih protiv posljednjega na ljestvici, Švabe su se prošetale. Cacau, da Silva i Meira zabili su već u prvih pola sata igre. No, u 37. hladan tuš. Kapetan Fernando Meira morao je izaći zbog ozljede ramena. Pauzirat će dva tjedna te neće igrati sljedeću utakmicu na Allianz Areni protiv Bayerna.

Dortmundska Borussia Roberta Kovača i Mladena Petrića doživjela je novo poniženje. Pred nešto više od 61 tisuće gledatelja crno-žuti poraženi su od Hannovera s 1:3. Jedini pogodak za momčad Thomasa Dolla postigao je švicarski reprezentativac Alexander Frei.

Duisburg je kod kuće izgubio od Karlsruhea 1:0. U 81. minuti Mađar Tamas Hajnal zabio je prekinuvši seriju od 6 utakmica bez poraza. Ovo je također prva gostujuća pobjeda za Karlsruhe od 6. listopada i pobjede 2:0 protiv Schalkea.

nogomet5 @ 19:20 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
Mjesec veljaču obilježio je strašan prekršaj Martina Taylora na Eduardu. Unatoč tome, najviše glasova u izboru igrača mjeseca veljače dali ste upravo Eduardu koji je prije tog prekršaja igrao vrlo dobro u dresu Arsenala, a postigao je i fantasičan pogodak u dvoboju s Manchester Cityjem. Drugo mjesto zauzeo je Fernando Torres. Mladi Španjolac brzo se pokazao dobrim rješenjem za napad Liverpoola. U veljači je zabio prvi hattrick u Premiershipu zabivši 3 gola Middlesbroughu. Još jedan napadač Arsenala visoko je pozicioniran - Emmanuel Adebayor. Slijede Ivan Rakitić, Alexandre Pato, Mladen Petrić, Luis Fabiano i Ivica Olić.

srijeda, travanj 16, 2008
Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić postigao je svoj šesti gol ove sezone za pobjedu Werdera na gostovanju kod Hanse 2:1 u 29. kolu Bundeslige.

Nakon što je postigao dva pogotka u prošlom kolu protiv Schalkea (5:1), Klasnić je nastavio s izvrsnim igrama i zabio za pobjedu Werdera.

Poveo je Werder fantastičnim dalekometnim udarcem Torstena Fringsa s nekih 22 metra u lijevi gornji kut vratiju Hanse. Fringsu je to prvi pogodak u Bundseligi ove sezone.

U 76. minuti Hähnge je izjednačio, ali samo pet minuta kasnije u kaznenom prostoru Hanse srušen je Frings i dosuđen je jedanaesterac za Werder.

Naldov udarac s bijele točke obranio je vratar Wächter, ali Klasnić se izvrsno snašao na odbijenu loptu i pospremio ju u mrežu. Jurica Vranješ u igru je ušao u 85. minuti umjesto Fringsa.

Bila je to važna pobjeda za zeleno-bijele iz Bremena, budući da im je osigurala ostanak na drugom mjestu na ljestvici.

Tko još trči na suigračev udarac s jedanaest metara? Mnogi su su navijači to zapitali nakon što je Naldo, specijalist za udarce iz daljine propustio osigurati pobjedu Wederu s bijele točke. Lica navijača i suigrača bila su u grču, pišu njemački mediji, ali na njihovu sreću iz drugog plana pojavio se Ivan Klasnić.

"Stajao sam na prvom mjestu i imao sam sreće da se lopta odbila ravno do mene." - sretan je bio Klasnić nakon susreta.

Zadovoljstvo je s njim podijelio i sportski direktor Werdera Klasu Allofs.

"Zbog toga je Ivan tu gdje jest. Dugo ga nije bilo na terenu, ali njegovo iskustvo puno nam znači. Jedne od njegovih najvećih kvaliteta su hladnokrvnost i pravovremenost u napadu." - rekao je Allofs.

Prigovora je bilo od strane trenera Hanse Franka Pagelsdorfa koji je opalio po sudu, smatrajući da je Klasnić prerano utrčao u kazneni prostor prilikom Naldovog izvođenja najstrože kazne.

"Udarac nije bio regularan, Klasnić je prerano utrčao u šesnaesterac." - žalio se gostujući trener. No, pomoći nije bilo.

U utakmici između Herthe i HSV-a u Berlinu koja je završila neodlučeno hrvatski reprezentativci nisu baš briljirali.

Josip Šimunić skrivio je jedanaesterac nad Guyom Demelom, nakon čega je Ivica Olić propustio realizirati udarac s bijele točke. Olić je puknuo pokraj lijeve vratnice i zamijenjen je u 76. minuti utakmice.

U Gelsenkirchenu je Schalke torpedirao Energie 5:0 uz fantastična četiri pogotka Kevina Kuranyija.

U redovima Energieja svih devedeset minuta odigrao je Mario Cvitanović, Stiven Rivić je zamijenjen u 45. minuti, a Ivan Radeljić odigrao je drugo poluvrijeme.

nogomet5 @ 18:32 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
nedjelja, travanj 13, 2008
Odigrano je 6 utakmica 28. kola Bundeslige. U derbiju, Werder je u Bremenu deklasirao Schalke 5:1, a zadnja dva gola na utakmici postigao je Ivan Klasnić. Iako je odigrao samo posljednjih pola sata utakmice, naime, u 60. minuti ušao je u igru umjesto Rosenberga, hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić postigao je dva gola, čime je dokrajčio momčad Schalkea. To mu je pošlo za rukom već drugi puta ove sezone. Dva komada zabio je i Bayeru u 17. kolu, posljednjem prije zimske stanke, također u Bremenu.

Klasnić je prvi puta poentirao u 76. minuti, kada ga je lijepo proigrao Diego, a Killer je malo iskosa s lijeve strane precizno pogodio pored nemoćnog Neuera. Drugi Klasnićev gol, u 89. minuti, ukupno peti u sezoni, bio je još ljepši. Dobio je loptu sasvim iskosa s desne strane, prodao lažnjak Krstajiću i ušao s loptom u kazneni prostor, te svladao Neuera.

Prva četiri pogotka na ovoj utakmici bila su postignuta glavom. Strijelci su bili Baumann, Sanogo i Rosenberg za Werder, dok Kuranyijev gol za smanjenje na 2:1 u 41. minuti nije puno pomogao Schalkeu, za čiji sastav nije kandidirao ozlijeđeni Ivan Rakitić. Jurica Vranješ je, pak, cijelu utakmicu odgledao s klupe za pričuve u Werderu, koji je ovom pobjedom prekinuo niz od šest utakmica bez pobjede protiv Schalkea u međusobnim susretima u Bundesligi, te ga preskočio na 2. mjestu na ljestvici. Werder sada ima 50, a Schalke 48 bodova.

Iznenađenje kola priredio je Duisburg, koji je u gostima pobijedio posrnuli HSV s 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je bosansko-hercegovački nogometaš Ivica Grlić u 54. minuti. U domaćem sastavu nije bilo ozlijeđenog Ivice Olića, a Bojan Vručina ostao je svih 90 minuta na klupi kod gostiju. To je već druga uzastopna gostujuća pobjeda Duisburga, koji se bori za ostanak u ligi. Dvije runde ranije, pobijedili su i Werder u Bremenu. HSV je, pak, odigrao već četvrtu utakmicu zaredom bez pobjede, a ovim je neočekivanim porazom umanjio izglede za plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta za Herthu, koja je u gostima kod Bochuma odigrala neodlučeno, 1:1. Nakon što su Berlinčani poveli u 28. minuti golom Skacela, izjednačujući gol domaćina postigao je iz blizine u 42. minuti Yahia, kojeg Šimunić nije stigao na vrijeme zatvoriti ili blokirati.

Važne bodove u borbi za ostanak osvojio je i Energie, koji je na svom terenu pobijedio Arminiju 1-0, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Albanac Skela, koji se prometnuo u junaka momčadi koju vodi slovenski trener Bojan Prašnikar. Naime, ovo je treća uzastopna pobjeda Cottbusa, u prethodna dva kola pobijedili su kod kuće Herthu 2:1 i u gostima Duisburg 1:0, a sva četiri pogotka postigao je upravo Skela! Ukupno je na 7 golova u prvenstvu. Mario Cvitanović odigrao je cijelu utakmicu za domaćina, Stiven Rivić je igrao do 68. minute, a Ivan Radeljić od 89. Kod gostiju je Andre Mijatović odigrao svih 90 minuta.

Hansa je također ostvarila iznimno važnu pobjedu u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa, svladavši u gostima Karlsruhe s 2:1. Najveće zasluge pripadaju dvostrukom strijelcu Bartelsu. Hannover je na svom terenu pobijedio Eintracht 2-1, a pogodak za tri boda postigao je Schulz u 89. minuti.

nogomet5 @ 14:56 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare

Aleksandr Hleb, najbolji bjeloruski nogometaš i član Arsenala, od ljeta će igrati u Interu s kojim će potpisati petogodišnji ugovor.

Po navodima većine talijanskih medija Inter i Arsenal su dogovorili sve detalje oko transfera bjeloruskog veznog igrača, pa je tako samo potpisivanje ugovora ostala formalnost.

Hleb će u Interu zamijeniti Luisa Figa koji će na kraju sezone izabrati jednu od dvije opcije - odlazak u američku MLS ligu ili umirovljenje od profesionalne karijere, te početak trenerskog rada.

Inter i Arsenal su se složili i oko cijene za 26-godišnjeg Hleba, transfer je po talijanskim izvještajima vrijedan 14 milijuna eura, s tim da će milanski klub igrača po sezoni plaćati tri milijuna eura.

Dugo vremena je Inter razmišljao angažirati Deca na toj poziciji, no odlučili su se za "mlađe i kvalitetnije rješenje".

nogomet5 @ 14:45 |Komentiraj | Komentari: 0
Dinamo je iz drugog pokušaja uspio i službeno potvrditi naslov hrvatskog nogometnog prvaka. Prije dva tjedna modro slavlje spriječio je Enes Novinić, no na gostovanju u Čakovcu u 28. kolu HNL-a senzacija se nije dogodila, mada su za to bili stvoreni svi preduvjeti. Dinamo je na koncu slavio rezultatom 2:1, a pogotke vrijedne 10. titule prvaka, treće Dinamove zaredom, postigli su Davor Vugrinec i Sammir.

Soldo je otvorio susret bez Luke Modrića, na čiji se odlazak modri već naveliko spremaju. U udarnoj jedanaestorki nije bilo niti Boška Balabana i Marija Mandžukića, čije su uloge u vrhu napada preuzeli Davor Vugrinec i Josip Tadić.

Dinamo je poveo već u 34. sekundi susreta kada Hrvoje Čale probija lijevi bok i šalje povratnu loptu na peterac gdje je Vugrinec morao samo podmetnuti nogu za modro vodstvo. Izostanak prve violine Dinama nije se u prvom poluvremenu odviše osjetio, ali Soldini igrači nastavili su s opasnim navikama te je za njih prava sreća što protivnik nije znao kazniti silu promašenih zicera. Domaći vratar Banović igrao je solidnu utakmicu sve do 34. minute kada Sammir na vlastito, ali i iznenađenje kompletne obrane domaćih, zabija pogodak iz kornera.

Dinamo je na odmor otišao s uvjerljivom prednošću, ali na travnjak se vratila neka druga modra ekipa. Soldin vezni red u nastavku jedva da je uspijevao spojiti koju brzu akciju i dobro je pitanje što bi se dogodilo da Ivan Kelava uz pomoć vratnice nije dva puta spašavao udarce Eliomara i Bratkovića.

Eurogolom Darmopila domaćini su podgrijali nadu u veliki preokret, ali ni taj topovski udarac s 20-ak metara koji je odsjeo u lijevom gornjem kutu Banovićeve mreže nije uspio mobilizirati modre redove. Soldina klupa do kraja susreta većinom je strahovala od nove odgode slavlja, ali Međimurje nije imalo lijeka za raspoloženog Kelavu koji je spasio i siguran pogodak Georgijevskog.

nogomet5 @ 14:41 |Komentiraj | Komentari: 0
Prema pisanju engleskih medija, Cristiano Ronaldo pristao je produžiti ugovor s Manchester Unitedom do 2014. godine. Zauzvrat će postati najplaćeniji nogometaš u povijesti.

Novi je ugovor, donosi The Sun, vrijedan 40 milijuna funti.

Već od sljedeće sezone u klubu s Old Trafforda odlučili su 23-godišnjem Portugalcu dati pedesetpostotnu povišicu plaće. Umjesto dosadašnjih 100.000 funti tjedno, Ronaldo će podizati 150.000 funti.

Postojeći ugovor istječe mu tek 2012. godine, no produženjem za još dvije godine Alex Ferguson zavezat će Portugalca za United još najmanje četiri sezone. Dvije godine uoči njegova isteka Portugalac bi se mogao pozvati na Websterovu iznimku, koja dopušta svakom igraču otkup vlastitog ugovora dvije godine prije isteka, i to za odštetni iznos važeće plaće.

Ronaldo će, tvrde u Sunu, ugovor potpisati prije no što ode na pripreme s reprezentacijom za Euro u Austriji i Švicarskoj. Na temelju njega postat će najplaćeniji nogometaš u povijesti. Prestići će dosadašnjega klupskog rekordera Waynea Rooneyja (112.000 funti tjedno), te najplaćenije premierligaške zvijezde Michaela Ballacka (130.000 funti) i Johna Terryja (120.000 funti).

nogomet5 @ 14:32 |Komentiraj | Komentari: 0
srijeda, travanj 2, 2008
Pletikosa odbio Celtic Posljednjih se dana dosta govorilo o mogućem odlasku hrvatske hobotnice u škotski Celtic, no od toga kako se čini, neće biti ništa. Stipe Pletikosa ne ide u Celtic te je odlučio u budućnosti i dalje biti vjeran Spartaku iz Moskve. Iako su mediji  špekulirali da bi mogao konačno odoljeti ponudi Celticovog menadžera Gordona Strachana s kojim je već dva puta razgovarao o mogućem prelasku, čini se kako od toga neće biti ništa.

"Gordon Strachan mi je već dva puta ponudio da pređem u Celtic no produžio sam ugovor sa Spartakom za još četiri godine te ne namjeravam napustiti klub", rekao je Pletikosa za Sport Express.

Prvi vratar hrvatske reprezentacije rekao je da ima puno poštovanja za Strachana, no, isto tako da ne namjerava otići iz Rusije.

"Sve moje misli usredotočene su na iduću utakmicu i treninge. Ne želim više predviđati što bi se moglo dogoditi u budućnosti", odlučan je Spartakov vratar.

Pletikosa je nekoliko puta rekao da mu je Celtic jako drag klub te kako bi u budućnosti volio zaigrati u zeleno-bijelom dresu. Glasine su govorile da bi se čak to i moglo dogoditi pogotovo kada se zna da prvi vratar Celtica Artur Boruc na ljeto vjerojatno prelazi u Premierligu.

Pletikosin menadžer Marko Naletilić izjavio je prije nekoliko dana za Index da Spartak ne bi pravio probleme ukoliko se pojavi ozbiljan kupac, a iz njegovih se riječi dalo zaključiti da Celtic možda i nije jedan od onih koji se ne odbijaju

nogomet5 @ 19:26 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
Schalke 0:1 Barcelona
Pogotkom Bojana Krkića Barcelona je u Gelsenkirchenu svladala Schalke i održala na životu euro-ambicije, jedine koje su ove sezone preostale katalonskom ponosu.

Schalke, sa ili bez Ivana Rakitića, nije dorastao izazovu osmorice najvećih. Vidjelo se to po načinu na koji je Slomkina ekipa, s Kuranyjem i Altintopom u napadu, ušla u utakmicu. Rijkaard je, uslijed lavine izostanaka, u vatru gurnuo trojac Krkić - Eto'o - Henry, a odvažnu igru u napadu naplatili su već u 1. minuti. Duboka lopta Xavija, koji je nadahnutu večer najavio na samom startu kada gura Iniestu u šansu, ali ne predviđa i brzu reakciju Schalkeovog hit vratara Neura, u 12. je minuti poslužio Henryja, ali on u trku gađa ravno u ruke njemačkog vratara. Francuz se promptno iskupio; gurnuo je lopu do Bojana Krkića koji nije morao uložiti puno napora za dovede Barcu u vodstvo.

"Upozoravao sam momčad na takve situacije. Neuer nažalost nije uspio zadržati loptu. Bio je to niz pogrešaka koji je doveo do gola." - kazao je nakon susreta trener Schalkea.

Za razliku do napada, obrana Barcelone ipak nije funkcionirala kao naručena. Puyol i Milito ponudili se nekoliko puta, ali Schalke nije znao iskoristiti poklon. Svi pokušaji preko Kuranyja, prvog strijelca Schalkea, Pandera, čak i Westermanna završili su loše, impresionirao je tek s nekoliko profinjenih poteza desni bočni, Rafinha, ali njegova točna i oštra ubacivanja iza obrane Barce nitko od suigrača nije znao popratiti. Iako su Nijemci Barcelonu dočekali osokoljeni ligaškim pobjeda (tri od posljednje četiri utakmice, za razliku od Rijkaardovog neslavnog niza 1-5), u prvom poluvremenu nisu se istaknuli beskompromisnim pristupom. No, pokazali su da mogu držati tempo.

Barcin pristup na kraju se ipak pokazao učinkovitijim, jer su Španjolci znali kako sačuvati vodstvo, a Schalke niti nakon agresivnijeg pristupa u nastavku nije znao zabiti. Neke odluke suca svakako nisu išle na ruku Slomkinoj ekipi, koja je puno žustrije i odlučnije ušla u drugo poluvrijeme. Više puta su se domaći igrači žestili; svakako najviše u 33. minuti kada je Abidal srušio Asamoaha, u 44. minuti kada je Zambrotta zagrlio Kuranyja u šesnaestercu te u 82. minuti kada je Militio povukao Westermanna.

Schalke je u nastavku zaboravio na blijedu predstavu iz prvog dijela: nasumična, bojažljiva dodavanja zamijenili su uigrani i opasni napadi, koje na Slomkinu žalost, nije imao tko pospremiti u mrežu. S dva metra udaljenosti od Valdesa na fantastičnu je loptu zaboravio skočiti Larsen, ali mjesto tragičara ipak je rezervirao Altintop koji u  71. minuti bježi Barcinoj obrani, ali i oku linijskog suca. Nitko od Schalkeove ekipe ne bi razbijao glavu je li bilo zaleđe da je Altintop zabio najbolju priliku na utakmici. Iako je ispred sebe imao još samo vratara, Altintop je gurnuo loptu pored desne vratnice.

Barcelona je mudro i staloženo sačuvala kapitalnu prednost. Rijkaard je osvježenja unio 20 minuta prije kraja; Toure, Eto'o i strijelac Krkić ustupili su mjesta Marquezu, Sylvinhu i Giovaniju. Slomka je uvođenjem Sancheza i Larsena u nastavku dobio puno, ali ujedno i ništa jer je i protiv ranjene Barcelone jedno dobro poluvrijeme premalo.

"Previše smo ih respektirali. Na poluvremenu nam je trener rekao da ih pokušamo još stisnuti što smo i uspjeli. Igrali smo bolje drugo poluvrijeme, ali nismo uspjeli zabiti gol. Ipak, nadamo se da možemo nešto napraviti u uzvratu. Da nije tako, ne bi imalo smisla ići u Barcelonu", prokomentirao je Asamoah.

Početni sastavi:

Schalke: Neuer, Westermann, Kobiashvili, Bordon, Ernst, Asamoah, Rafinha, Altntop, Krstajić, Kurany, Pander

Barcelona: Valdes, Milito, Puyol, Xavi, Iniesta, Eto'o, Zambrotta, Henry, Abidal, Y. Toure, Krkić

Roma 0:2 Manchester United

Manchester United je na Olimpicu golovima Ronalda i Rooneya sa 2:0 pobijedio Romu, tako se primaknuvši samo na korak od polufinala Lige prvaka.

Vrlo dobru utakmicu gledali smo večeras, prepunu tempa i lijepih akcija, ali konačan dojam je da je Roma ipak nezrelo pristupila ovoj utakmici. Iako je Spalletti 4-5-1 taktikom pokušao osigurati oprezan i tvrd pristup izazovu, njegovi igrači prepustili su se nadigravanju sa crvenim vragovima, što su oni znalački iskoristili. Naime, povukli su se pa iz kontra napada doslovno uništili igrače Luciana Spallettija.

Na početku prvog i drugog poluvremena situacija za Manchester izgledala je ozbiljno, međutim ubrzo su i gosti vidjeli da Romi kronično nedostaje Totti/strijelac, pa su se opustili i pokazali domaćinima kako se zabijaju golovi. Stvorila je Roma pregršt prilika, čak se mogao i dobiti dojam da nisu imali sreće, međutim, glavni razlog njihovog poraza je činjenica što nemaju rasnog golgetera.

Spallettijeva taktika srušila se kao kula od karata, jer se u odsustvu Tottija Vučinić, naviknut na poziciju lijeve polušpice, dosta izvlačio ne prijetivši na gol onoliko kvalitetno koliko bi to jedni istureni napadač trebao. Bio je Vučinić dobar, ponajbolji u redovima Rimljana, ali vidi se da i on, kao i mnogi drugi bez Tottija, nije pravi.

Iako je Roma bila bolja u prvom poluvremenu, diktirala tempo, gol nije postigla. Najbliže njemu bila je u 14. minuti kada je nakon kornera najviši bio Panucci koji sa sedam osam metara glavom puca nekoliko desetaka centimetara poviše grede.

I onda u jeku dominacije domaćina iskusni Manchester izvodi vrlo lijepu akciju. Carrick je odlično uposlio Scholesa na lijevoj strani, ovaj odlično zavrnuo u sredinu gdje čudesni Cristiano Ronaldo naleće i glavom efektno zabija za 0:1.

U drugo poluvrijeme igrači Luciana Spallettija ulaze fantastično i na trenutke se činilo kako će Manchester posustati i primit gol. No, opet je došao do izražaj nedostatak golgetera pa su tako redom promašivali Tonneto, Giuly, Panucci i Vučinić, što su onda gosti znalački iskoristili.

U 68 .minuti sa desne strane ubacio je Scholes, na drugoj vratnici Park je vratio loptu u sredinu, a nakon nespretnosti obrane i vratara Rome, Rooney je ugurao loptu u prazan gol. Roma je tada potpuno potonula, a samo je sreća, u vidu vratnice Cristiana Ronalda, spasila od prave blamaže.

Što reći za kraj, možda tek da Spalletti sada ne mora strepiti da će dobiti sedmicu na Old Traffordu kao prošle godine. Roma sada neće ambiciozno i optimistično tražiti prolaz u polufinale, a igrači Manchestera već će u mislima tražiti prolaz u finale najcjenjenijeg klupskog nogometnog natjecanja na svijetu, prvo nakon legendarne 1999.

nogomet5 @ 18:57 |Komentiraj | Komentari: 0