Rezultati, tablice, transferi...
Lige Petice
Blog - studeni 2008
nedjelja, studeni 23, 2008
U derbiju 14. kola Bundeslige HSV je svladao Werder 2:1 zasjevši tako ponovno na 5. mjesto prvenstva.

U dvoboju ova dva kluba prošle sezone nakon brutalnog starta vratara Werdera Tima Wiesea umalo je ozbiljnije stradao Ivica Olić. Olić mu je oprostio, ali nije mu propustio uzvratiti na terenu. On je naime bio čovjek odluke. Pogotkom u 74. minuti dignuo je na nage sve okupljene Nordbank Areni. S loptom je ušao prema sredini i iskosa sa oko 25 metara pogodio same rašlje. Lopta se od unutarnje strane spojnice odbila u gol.

U 6. minuti za Hamburg je zabio Guerrero nakon odbijenog udarca Petrića i odlične obrane Wiesea. Za Werder je u 24. minuti izjednačio Diego predivnim udarcem iz slobodnjaka. Naravno nije onako lijep kao Olićev...
nogomet5 @ 20:13 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, studeni 9, 2008
Pobjedom nad Schalkeom u 12. kolu Bundeslige Bayern se popeo na 3. mjesto prvenstvene ljestvice. Pobjedu Bavarcima donijeli su Toni (3. minuta) i Ribéry (31.), utješni pogodak za Rudare djelo je Jefferson Farfana (5.). Već nakon 250 sekundi gledatelji na Veltins Areni vidjeli su dva pogotka. Samo 3 minute trebalo je oporavljenom Toniju da se upiše među strijelce. Dvije minute kasnije Farfan izjednačio na asistenciju Rafinhe. Bayern je igrao pametno.
Utakmicu je fantastičnim pogotkom riješio Franck Ribéry u 31. minuti nakon duplog pasa sa Zé Robertom.

Ivan Rakitić igrao je 60 minuta, zamijenio ga je Sanchez. U 37. minuti zaradio je žuti karton.

Hertha je pogotkom Voronjina u 70. minuti zaustavila pobjednički niz Hoffenheima.  Frankfurt i Stuttgart rastali su se 2:2.
Prvi je sada Leverkusen, drugi s istim brojem bodova Hoffenheim,  treći Bayern sa bodom manje.
nogomet5 @ 20:21 |Komentiraj | Komentari: 5 | Prikaži komentare
Dinamo je pronašao utjehu nakon londonskog debakla. Malobrojni gledatelji (samo tisuću) mogli su uživati, vidjeli su mnoštvo golova i zgodnih akcija. Modri su se zapravo zabavljali s protivnikom, koji po tome što je danas pokazao ne spada u prvoligaški razred. Rezultat utakmice apsolutno je nerealan, Ivankovićevi dečki propustili su golem broj prilika, trebali su trijumfirati s dvoznamenkastim omjerom.

Modri su poveli nakon što je Pedro Morales uspio matirati Radoša. Dvije minute kasnije Dinamo je povisio vodstvo. Nakon kornera najbolje se snašao Tadić. U 36. minuti Mandžukić nakon ubačaja Ibaneza povisuje na 3:0. Na 4:0 povisio je Morales s bijele točke. Jedanaesterac je izborio Mandžukić, kojeg je oborio Landeka i dobio žuti karton.

Treći pogodak Pedra Moralesa u 62. minuti. Povratnu loptu iz kornera Čileanac je udarcem s 18 metara iskosa pospremio u mrežu. I vratar gostiju Radoš trebao je bolje reagirati.Sjajan projektil Marija Čižmeka iz slobodnjaka s 25 metara (lopta se od stative odbila u mrežu) donio je počasni pogodak gostiju. Točku na i stavio je u završnici Etto koji je zabio nakon dugo vremena za konačnih 6:1.

Preporođeni Osječani lakoćom su se obračunali sa Zadranima. Već u 3. minuti Vidaković se oslobodio dvojice suparnika, a onda s 14 m pucao točno u Vukovića. No, 120 sekundi kasnije domaći su već bili u vodstvu. Barišić je prošao po desnoj strani, u trku se oslobodio dvojice čuvara, a onda s korner linije vratio loptu do Kneževića, koji je lijevom nogom sa 10 metara pogodio suprotni desni kut.

Gosti su prvi put zaprijetili u 19. minuti. Prošle godine najbolji strijelac HNL-a Terkeš je sa 18 metara naciljao doljnji lijevi kut, Skender je obranio. U 26. Maruna je poslužio Tomasova, koji je izabrao najlošije rješenje. Uslijedila je rekontra Osijeka, Miličević je pronašao Kneževića, ali nedovoljno točno. U 32. Knežević je pucao desnom nogom s 25 m, ali desna mu nije isto što i lijeva, pa je lopta bila lak plijen za vratara gostiju.

Minutu potom Pranjić je prekršajem zaustavio Terkeša, a Župan iz slobodnog udarca s 25 m pucao malo pokraj desne vratnice. Slijedi šansa za Miličevića, koji se nakon greške Batkoskog sjurio prema kaznenom prostoru Zadra, ali je loše pucao. U 41. minuti 2:0. Parmaković je prekršajem zaustavio Vidu i zato kažnjen žutim kartonom. A slobodni udarac s desne strane izveo je Knežević, nakon čega je poluvisoku ubačenu loptu Babić spretno glavom sproveo u mrežu.

Već nakon četiri minute igre u nastavku nova kapituacija Zadrana. Andre Luiz je poslužio Kneževića na visini kaznenog prostora, a ovaj je odmah proslijedio do Barišića, koji je spretno s oko 14 metara nogom poslao u donji desni kut. Igrala se 53. minuta kada je Babić s polovice igrališta pobjegao Zadranima, ali pri tome izgubio snagu za jači završni udarac.

U 73. Terkeš je snažno s 20 metara opalio kraj vrata, minutu kasnije Šolić odlično za Primorca, koji puca snažno sa 10-ak metara pokraj gola. Šolić asistira i u 77. za Barišića, ali je ovaj lob udarcem poslao loptu koji centimetar pokraj vrata. za kraj Šolić je probao sam, ali je vratar gostiju Vuković iz desnog kuta izbacio u korner.

Šibenčani su pak nastavili niz nepobjedivosti od sedam utakmica, još od osmoga kola, ali pritom su prekinuli seriju od tri utakmice u kojima nisu slavili. Vratili su se pobjedničkim navikama nadigravši uvjerljivo oslabljene Vinkovčane, koji su, iako možda zvuči apsurdno, još dobro prošli na Šubićevcu. Naime, šibenski nogometaši propustili su još barem tri goleme prilike, a nisu iskoristili ni najbolju - jedanaesterac. Poigravali su se s gostima, koji su ipak zaslužili barem počasni pogodak.

nogomet5 @ 19:18 |Komentiraj | Komentari: 0
Harry Redknapp definitivno je preporodio Tottenham. Pod vodstvom novog menadžera Pijetlovi su u samo dva tjedna pronašli izlaz iz krize, a nakon uvjerljive pobjede nad Dinamom Spursi su odličnu formu potvrdili na gostovanju kod Manchester Cityja, gdje su zasluženo slavili 2:1.

Zanimljivo je istaknuti da je sudac Mike Dean pokazao čak tri crvena kartona. Pocrvenjeli su Fernandes, Dunne i Ekotto, dok je ponovno briljirao nezaustavljivi Darren Bent, koji je sa dva pogotka uništio nade Građana u povoljan rezultat. Luka Modrić na terenu je proveo 70 minuta i bio asistent za izjednačujući pogodak Londončana. Vedran Ćorluka odlično je odradio svih 90 minuta protiv svog bivšeg kluba, a najbliži pogotku bio je u 80. minuti, kada je s dvadesetak metara pucao tik pored lijeve vratnice Hartovog gola.

Početak dvoboja nije nagovijestio slavlje gostiiju. U 15. minuti, posllje udarca Wright-Phillipsa, lopta je stigla do Robinha, koji je iz blizine lako pogodio mrežu vratara Gomesa. Posao je Tottenhamu bitno olakšao neoprezni Fernades, koji je u razmaku od deset minuta zaradio dva žuta kartona nakon prekršaja nad Modrićem i Bentleyjem.

Brojčanu prednost gosti su iskoristili u 29. minuti. Modrić je uputio dugu loptu prema Bentu, koju je neobjašnjivo promašio Dunne, a Bent je spremno dočekao poklon i smireno s desetak metara poslao loptu u lijevi donji kut. Pitanje pobjednika riješeno je u 64. minuti. Jenas je pronašao Benta, koji je izmakao pažnji obrane i iskosa s desne strane s desetak metara uputio oštar udarac, a lopta se od desne vratnice odbila u mrežu.

U 80. minuti izgubljeni Dunne pocrvenio je nakon prekršaja nad Bentom, dok je u sudačkoj nadoknadi crveni karton zaradio i Ekotto. Chelsea se vratio na vrh ljestvice pobjedom nad Blackburnom 2:0. Gusarima je s dva pogotka presudio Nicolas Anelka, dok je sjajan dan gostiju upotpunio nepredvidivi Middlesbrough, svladavši Aston Villu 2:1.

nogomet5 @ 19:08 |Komentiraj | Komentari: 0
Nogometaši Zrinjskog u 13. su kolu na domaćem su terenu svladali Zvijezdu iz Gradačca 4:3 te tako osigurali prvo mjesto na tablici nakon jesenskog dijela prvenstva jer su sada na 7 bodova ispred drugoplasirane Slavije.

Činilo se da će Zrinjski upisati pobjedu nakon što su u prvom dijelu Selimović i Kordić domaćine doveli u vodstvo. Međutim, gosti su pred kraj prvog poluvremena uspjeli izjedančiti preko Delića i Pjanića. Sredinom drugog dijela Hamzić je zabio za vodstvo Slavije, senzacija je bila pred vratima. Ipak, Bijeli su uspjeli preokrenuti preko Vukovića u 89. i Nikolića u prvoj minuti sudačke nadoknade
nogomet5 @ 17:49 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
utorak, studeni 4, 2008
Lukas Podolski, koji niže katastrofalne igre za minhenski Bayern, postao je predmet sprdnje u njemačkim medijima nakon posljednjih igara. A još više nakon što je Karl-Heinz Rummenigge izjavio kako nitko nije zainteresiran za usluge mladog napadača.

Uli Hoeness nedavno se požalio u Kickeru: "Za njega postoji samo Köln, Köln, Köln!" U Njemačkoj Podolskog naime smatraju glupim Poljakom koji stalno čezne za Kölnom, gradom u kojem je odrastao i počeo igrati. Međutim, mnogi smatraju da bi trebao dobiti više prilike jer za reprezentaciju igra sjajno. Klupski menadžer Hoeness s druge strane ne dijeli to mišljenje: "80% tih utakmica otpada na San Marino, Lihtenštajn, Moldaviju. Problem je što vas kad u reprezentaciji zabijete dva gola takvom suparniku dižu u nebesa."

Sve je počelo ljetos kada su se za Podolskog navodno zainteresirali Real Madrid, Tottenham i Manchester City. I Köln. Podolski bi najradije onamo. Tu želju dokazuju i suze kada se ljetos na prijateljskoj utakmici Poldi susreo s navijačima Kölna. Köln je prvi koji smije kupiti Podolskog ako ga Bayern odluči prodati. To su ova dva kluba dogovorila prilikom prelaska Podolskog u Bayern. No pitanje hoće li ga i Köln htjeti...
nogomet5 @ 19:56 |Komentiraj | Komentari: 7 | Prikaži komentare
U engleskim medijima se još uvijek provlači poraz Portsmoutha u subotu na domaćem terenu od Wigana (2-1), a neuspjeh je opet kratko komentirao hrvatski nogometaš Niko Kranjčar:

"Nije niti čudno da nam ljudi govore kako smo glupi. Bili smo cijelu utakmicu naivni i pokazali mnogo loših strana. Imali smo barem bod u džepu, morali smo osvojiti i sva tri, a ostali smo bez ičega" - rekao je Niko Kranjčar.

Podsjetimo, kako je po mnogim izvještajima Kranjčar bio najbolji igrač domaće momčadi (ušao je u igru u 46. minuti), dok su neki mediji u prvi plan uz Kranjčara stavljali vratara Jamesa, Diarru i Croucha.

Portsmouth se nakon 11 utakmica nalazi na 9. mjestu Premiershipa sa 14 osvojenih bodova.

nogomet5 @ 19:49 |Komentiraj | Komentari: 0