Rezultati, tablice, transferi...
Lige Petice
Blog - siječanj 2009
subota, siječanj 31, 2009
Mladen Petrić svojim je pogotkom u 44. minuti donio HSV-u pobjedu 1-0 protiv Bayerna u prvoj utakmici i derbiju 18. kola Bundeslige. Nakon poduže zimske stanke Bundesliga je napokon nastavljena, a teško je zamisliti da je uvertira u nastavak prvenstva mogla biti zanimljivija i uzbudljivija od one koju je vidjelo 57.000 gledatelja u Nordbank Areni u Hamburgu. Vidjeli su, doduše, samo jedan pogodak, ali moglo ih je biti puno više na obje strane, pogotovo na Bayernovoj u drugom poluvremenu.

No, na kraju je utakmicu odlučio Mladen Petrić svojim devetim pogotkom ove sezone u Bundesligi, u 44. minuti susreta. Jarolim je pucao s više od dvadesetak metara, Bayernov vratar Rensing je odbio loptu desnom rukom, a na pravom mjestu u pravo vrijeme našao se Petrić, koji je glavom vješto loptu pospremio u praznu mrežu! HSV je zasluženo okrunio bolju igru u prvom poluvremenu, ali u nastavku je Bayern promašio čitav niz izglednih prilika.

No, prvu veliku mogućnost za postizanje pogotka u drugom poluvremenu imao je domaćin, kada je Petrić nakon samo 35 sekundi igre lijevom nogom pogodio vratnicu! Već u sljedećoj minuti, Klose je iz blizine dobro tukao glavom, ali je vratar domaćih Frank Rost izbio loptu za koju su suci procijenili da nije prešla gol crtu, iako možda i jest. Imali su Bavarci u nastavku mnoštvo situacija iz kojih su mogli izjednačiti, ali Toni i Klose nisu imali svoju večer. U najizglednijim prilikama, Toni je u 69. minuti promašio glavom okvir gola s tri metra, dok je Klose u 82. minuti dobro pucao, ali je Boateng čudesnom reakcijom izbacio loptu sa same gol crte.

Mladen Petrić odigrao je cijelu utakmicu i bio je konstantno najveća opasnost po gol Bayerna, dok je Ivica Olić dvoboj svog aktualnog i budućeg kluba gledao s tribina, budući da zbog suspenzije nije imao pravo nastupa.

HSV je ovom pobjedom skočio na prvo mjesto na ljestvici. Sada ima 36 bodova, odnosno bod više od Hoffenheima i Bayerna. Dakako, Hoffenheim u tom trolistu jedini ima susret manje, koji će odraditi u subotu, kada će na premijeri svog novog stadiona, Rhein-Neckar Arene, ugostiti Energie Cottbus.

nogomet5 @ 11:36 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
nedjelja, siječanj 18, 2009

Tottenham i dalje ne može izaći iz opasne zone. Na domaćem terenu ovaj put nisu mogli svladati Portsmouth za kojega je Niko Kranjčar odigrao vrlo dobro. Pred 36 tisuća gledatelja na White Hart Laneu Mornari su poveli u 59. minuti pogotkom Nugenta. U redovima londonske momčadi Vedran Ćorluka i Luka Modrić odigrali su previše suzdržanu utakmicu. Ipak, Modrić je u 70. minuti kvalitetnom asistencijom uposlio Jermainea Defoea koji je uspio izjednačiti.

Oba su kluba ovim remijem nastavili rezultatsku krizu. Tottenham je u posljednjih 6 kola upisao tek 3 boda, a zadnju pobjedu zabilježili su početkom prosinca. Portsmouthu je još gore. U zadnjih 5 utakmica osvojili su samo 1 bod, a posljednju pobjedu ubilježili su 30. studenog protiv Blackburn Roversa.

Genoa Ivana Jurića svladala je Lecce na domaćem terenu 2:0 popevši se tako na 4. mjesto ljestvice. U posljednjim minutama utakmice Ivan Jurić uspio je izbjeći zaleđe i krenuti sam prema suparničkim vratima, nesebično je uposlio Scullija koji je zapečatio je pobjedu Genoe.
nogomet5 @ 20:10 |Komentiraj | Komentari: 4 | Prikaži komentare
subota, siječanj 10, 2009
Redsi kao da nisu svjesni povijesne prilike da nakon 1990. prvi put njihov klub ponese naslov prvaka Engleske. U susretu protiv osamnaestoplasiranog Stokea nisu uspjeli zabilježiti pobjedu i povećati prednost na prvenstvenoj ljestvicia sutra će Chelsea i Manchester United učiniti sve za tri boda i približavanje vodećoj momčadi. Ekipa s Anfield Roada učinila je premalo da bi protiv kandidata za ispadanje slavila novu gostujuću pobjedu.
nogomet5 @ 21:48 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
Nogometaši Arsenala su do 11. pobjede ove sezone, u 21. kolu engleskog Premiershipa, došli na svom Emiratesu protiv Boltona pobijedivši ga s minimalnih 1-0.

Arsenal je bio dominantna momčad tijekom cijele utakmice, u nekim je trenucima imao posjed lopte i 75%, ali nikako nije uspjevao naći put do mreže Boltonovog gola. Ipak, pobjedu momčadi Arsenea Wengera donio je džoker s klupe, Danac Nicklas Bentdner, koji je u 75. minuti zamijenio Emmanuela Ebouea, a pogodak je zabio u 84. minuti. S lijeve strane ubacio je Robin van Persie, a Bendtner je pravovremeno utrčao i s četiri metra iskosa s desne strane matirao Jussija Jaaskelainena prizemnim udarcem.
Everton je kod kuće s 2-0 bio bolji od Hulla Cityja golovima Marouanea Fellainija i Mikela Artete i tako učvrstio šestu poziciju na ljestvici, dok su dvije utakmice završile bez pobjednika, Middlesbrough i Sunderland odigrali su 1-1, a Newcastle i West Ham 2-2.

Spomenimo i da su dvije utakmice 21. kola odgođene. One između Portsmoutha i Manchester Cityja i Fulhama i Blackburna, zbog uvjeta nepodobnih za igru, točnije zbog zamrznutog travnjaka.

Premiership, 21. kolo:

Arsenal - Bolton 1-0 (Bendtner 84), Everton - Hull City 2-0 (Fellaini 18, Arteta 45), Middlesbrough - Sunderland 1-1 (Alves 45 / Jones 82), Newcastle - West Ham 2-2 (Owen 19, Carroll 78 / Bellamy 29, Cole 55), Portsmouth - Manchester City (odgođeno), Fulham - Blackburn (odgođeno)

Redoslijed: 1. Liverpool 45 (-1), 2. Chelsea 42 (-1), 3. Aston Villa 41, 4. Manchester United 38 (-1), 5. Arsenal 38...

nogomet5 @ 19:45 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
Član stručnog stožera hrvatske nogometne reprezentacije Robert Prosinečki zakazao je dolazak na nedjeljnu utakmicu 18. kola Primere u kojoj Sporting dočekuje Valladolid, i u kojoj se očekuje novi dobar nastup 28-godišnjeg prezimenjaka izbornika najboljih hrvatskih nogometaša. "Ponosan sam na tu činjenicu" - kazao je Mate Bilić, napadač Sporting Gijona nakon što je saznao da njegov nastup dolazi gledati Robert Prosinečki.

"Dobar je znak što se interesiraju za mene i moje igre. Bilo bi lijepo ispuniti san i nastupiti u dresu domovine. Bio sam pozvan 2000. godine na utakmicu protiv Slovačke u Bratislavi, no nisam dobio priliku."

Ipak, Bilić je svjestan da je konkurencija u vršku napada izuzetno zaoštrena. Mladen Petrić, Ivica Olić, Ivan Klasnić, ali i prizdravljeni Eduardo da Silva zadužili su izbornika, pa će na Biliću biti dodatan pritisak dokazivanja.

"Konkurencija je uvijek jaka, tako i sada. To su momci koji igraju u Bayernu, Hamburgu, Arsenalu... No, ja sam jedini koji dolazi iz španjolske lige, a zabio sam sedam pogodaka. Nije to mala stvar."
nogomet5 @ 19:37 |Komentiraj | Komentari: 0
Međunarodna nogometna federacija (FIFA) objavila je skraćeni popis od petorice nogometaša koji konkuriraju za nagradu najboljeg u 2008. godini.

Na popisu se nalaze Cristiano Ronaldo, Fernando Torres, Kaka, Lionel Messi i Xavi. Nagrada najboljemu bit će dodijeljena u ponedjeljak u Zürichu na gala svečanosti, a kao glavni favorit za nagradu slovi Ronaldo, koji je ove sezone već osvojio nagradu najboljeg koju dodijeljuje France Football.

Ukoliko Ronaldo osvoji FIFA-inu nagradu, postat će tek drugi Portugalac kojem je to uspjelo. Luis Figo ponio je titulu 2001. godine.
nogomet5 @ 19:32 |Komentiraj | Komentari: 0
U pripremnom ogledu uoči nastavka drugog dijela sezone, u portugalskom Ferreirasu, Stuttgart je pobijedio Ajax 3-2, a drugi gol za Nizozemce je zabio Dario Cvitanić. Pred oko 1000 gledatelja, Argentinac s hrvatskom putovnicom je postigao gol u 64. minuti utakmice i tako ponovo dokazao svoju kvalitetu i veliku formu.

Podsjetimo, Cvitanić je u posljednje tri prvenstvene utakmice za Ajax prije zimske stanke zabio šest golova.

nogomet5 @ 19:28 |Komentiraj | Komentari: 0